Незважаючи на підвищену стійкість до зовнішніх негативних факторів, облицювальна цегла, як і будь-який інший матеріал, може забруднюватись – чи то після виконання будівельних робіт чи через специфіку погодних умов, в яких вона експлуатується. Нижче ви дізнаєтеся, чим відмити облицювальну цеглу.
Чому після кладки залишається цементний чи вапняний розчин?
Наскільки б не був професійним і досвідченим фахівець, який здійснює кладку цегли облицювальної, в деяких місцях облицьованої поверхні можуть залишатися розлучення від цементного або вапняного розчину. Нижче ми розповімо, як очистити облицювальну цеглу від розчину і, зокрема:
- Підготувати поверхню цегли до очищення;
- Вибрати інструменти для усунення забруднень;
- Захистити себе від шкоди хімічних речовин.
Підготовка до очищення облицювальної цегли
Отже, яких заходів необхідно вжити перед очищенням облицювальної цеглини? Давайте дізнаємося про це прямо зараз.
Коли найкраще починати очищення
Найпростіше видаляти цементний і вапняний розчин, поки вони ще не затверділи - тобто в перші години після кладки цегли. Однак, навіть якщо вам не вдалося це зробити вчасно, не все втрачено - при використанні спеціального розчинника ви зможете так само ефективно і швидко впоратися із завданням.
Необхідні матеріали та інструменти
Центральним елементом очисних робіт є, очевидно, якісний розчинник. Крім цього, вам також знадобиться губка і, опціонально, - скребок (для зіскребання товстого шару забруднень).
Запобіжні заходи
Оскільки розчинники містять хімічно активні компоненти, вкрай небажано допускати їхнього прямого контакту з вашою шкірою або, тим більше, слизовими. Для цього, перед виконанням робіт, подбайте про наявність водонепроникних рукавичок та респіратора, який запобігатиме вдиханню шкідливих випарів.
Чим очистити облицювальну цеглу?
Тепер давайте з'ясуємо, чим відмити облицювальну цеглу від розчину та інших забруднень:
- Вода та щітка зазвичай підходять для усунення свіжих забруднень (бруду, пилу, цементного нальоту); також можна використовувати нейтральні миючі засоби або водний розчин 9% оцту (1 до 1) або лимонної кислоти (неприпустимо їх використання з кольоровою цеглою);
- Для усунення сильних забруднень краще підійдуть спеціальні хімічні засоби, такі як Brickland BL 22 (ідеальний для видалення висолів і затверділого цементу), Karcher RM 753 (діє аналогічно) і Litoclean (також годиться для усунення вапняних розводів і будівельних сумішей);
- Нарешті, у разі найскладніших забруднень, подумайте про застосування механічних методів із використанням шпателя, металевої щітки чи шліфувальної машинки.
Покрокова інструкція з очищення цегли для облицювання від бруду
Отже, як відмити облицювальну цеглу?
- Крок 1: підготовка поверхні. Заберіть пил та бруд із цегли щіткою або пилососом, після чого змочіть поверхню водою, щоб уникнути проникнення хімічного складу в пори матеріалу.
- Крок 2: очищення цеглини розчином. Для легких забруднень нанесіть розчин оцту або лимонної кислоти (ВАЖЛИВО: не використовувати на кольоровій цеглі), залиште на 10-15 хвилин, потім змийте водою. Що ж до будівельних очисників, у цьому випадку суворо дотримуйтесь інструкцій виробника – зазвичай засіб наноситься, залишається на кілька хвилин і після – видаляється водою. Додатково зазначимо, що у разі складних забруднень їх можна спробувати видалити механічним способом, із застосуванням шпателя або металевої щітки.
- Крок 3: захист. Тепер вам потрібно промити цеглу чистою водою (краще під тиском) і дозволити її поверхні повністю висохнути. Для захисту від повторних забруднень нанесіть гідрофобізатор, щоб запобігти появі висолів та плям.
Поради щодо запобігання забруднення облицювальної цегли
Де придбати спеціальні засоби для чищення цегли?
Ви можете придбати спеціалізовані засоби для очищення цегли у нашому магазині у відповідному розділі.
Як правильно класти цеглу, щоб мінімізувати забруднення?
Для цього потрібно насамперед застосовувати мінімальну кількість розчину, не допускаючи надлишків. Якщо ж розчин видавлюється зі швів, його потрібно відразу прибрати шпателем або вологою губкою, доки він не засох. Також не забудьте накрити завершену кладку плівкою, щоб вона не постраждала від дощу та пилу під час роботи. Зрештою, використовуйте тільки чисті інструменти і не забувайте обробляти цеглу гідрофобізатором після завершення роботи.
Чи можна відмити облицювальну цеглу тільки водою?
Так, це цілком можливо, якщо свіже забруднення (маються на увазі залишки цементного або вапняного розчину) або нестійке - таке, як вуличний бруд. Не забудьте використовувати неабразивну губку, щоб упоратися з чищенням швидше.
Чим очистити лицьову цеглу від старого цементного розчину?
Для очищення старого цементного розчину з цегли для зовнішньої обробки потрібно спочатку позбавитися затверділих ущільнень за допомогою скребків або шліфувальної машинки і тільки потім наносити засіб для видалення цементу.
Чи можна використовувати оцет для чищення цегли?
Так, але тільки для видалення легких вапняних відкладів та висолів. ВАЖЛИВО: не застосовувати оцтову кислоту на пористих та кольорових цеглах для зовнішньої кладки, щоб не допустити руйнування пігменту або текстури матеріалу.
Як уникнути появи білих розлучень на цеглині після очищення?
Щоб виключити виникнення білих розлучень на цегли, потрібно ретельно змивати засоби для чищення водою після обробки. Крім того, важливо використовувати м'яку воду, оскільки жорстка може залишати осад. Додатково ви також можете обробити очищені поверхні гідрофобізатором, щоб запобігти поглинанню вологи та появі висолів.
Які засоби безпечні для кольорової облицювальної цеглини?
Для кольорової лицьової цегли потрібно використовувати тільки нейтральні за своїм pH очищувачі, такі як мильний розчин, Brickland або Karcher RM 753. Також допустиме використання лимонної або оцтової кислоти в слабкому розчині.
Чи можна використовувати будівельні розчинники?
Для безпечного видалення забруднень з цегли для обробки необхідно використовувати тільки ті розчинники, чиї виробники вказали в рекомендаціях щодо використання цієї опції – зокрема, йдеться про цей засіб для очищення цегли.
Чи можна чистити облицювальну цеглу мийкою високого тиску?
Якщо кладка фасадної цегли вже застигла, її можна мити під високим тиском. Головне, переконатися, що вся цегла надійно зафіксована на своїх місцях, а сама поверхня не вимагає попередньої реставрації.
Як захистити цеглу для облицювання від забруднення в майбутньому?
Існують спеціалізовані склади з гідроізоляційними властивостями (звичайні та пігментовані), які додатково захищають поверхню цегли для облицювання від забруднень. ВАЖЛИВО: використовувати тільки із сертифікованою цеглою, якою ви впевнені – наприклад, цеглою від Brickland.