Цегла Лего: Переваги, характеристика

Робили дитячого конструктора «Лего» і будівельний матеріал цегла Лего - це дійсно «близькі родичі». Але легковагі міркування на тему, як швидко і просто скласти з цього матеріалу не іграшковий, а цілком собі справжній будинок, недоречні. Адже мова йде про серйозні речі, а значить, потрібні відповіді на важливі питання: які властивості такої цегли, як з ним працювати, наскільки добротним і надійним буде будівля з нього?

На відміну від керамічної, цегла Лего виготовляють методом гіперпресування. До складу суміші входять наповнювач в обсязі 80-90% (мармурова крихта), цементне сполучна (8-15%), вода, а також пластифікуючі добавки і пігменти.

Для будівництва капітальних стін і перегородок застосовують повнотілі вироби міцністю не нижче М150. У порівнянні з керамічною цеглою тієї ж марки матеріал володіє порівнянної з ним щільністю (2250 кг / м³ проти 1600-1900 кг / м³ у «кераміки»), аналогічним показником морозостійкості (35-40 циклів; за допомогою присадок їх число збільшують до 150) і майже таким же вагою - від 3,5. Але при цьому відрізняється набагато меншим водопоглинанням - не 14%, а всього 4,5-5%, що робить його більш стійким до атмосферних впливів і значно продовжує термін служби. Коефіцієнт теплопровідності лего-цегли становить 0,4-0,56 Вт / мК, звичайного червоного - 0,5-0,8 Вт / мК, тобто перший краще тримає тепло.

Розмір лего-цегли

Стандартний розмір виробів - 250 × 125 × 65 мм. Характерною особливістю, яка, власне, і перетворює простий цегла в «лего», є наявність у нього системи сполучення елементів на основі пазів і виступів. Одні й другі можуть мати різну форму, але самий практикується варіант - це два відцентрувати отвори Ø 65 мм: з верхньої сторони бруска навколо них є підняті на 5 мм бортики, і при монтажі цегла наступного ряду як би насаджується на ці «кільця», лягаючи ідеально рівно і роблячи неможливим зміщення кладки. Монтажні отвори виконують ще одну важливу функцію - утворені ними канали в стінах служать для прихованої прокладки комунікацій.

Завдяки низькому водопоглинанню цегли Лего, складені з нього фасад не покриваються темними плямами від води, не вбирають забруднення і не втрачають згодом свій первісний вигляд

Переваги застосування і особливості кладки

Крім високих технічних та естетичних характеристик, цегла Лего володіє і іншими перевагами, які безпосередньо стосуються його монтажу.

В першу чергу така такий метод значно спрощують процес кладки. Ретельної підгонки і постійного контролю рівня вимагає тільки перший ряд цегли. За рахунок жорсткої системи сполучення і точної геометрії, в наступних рядах елементи будуть лягати строго на своє місце, утворюючи абсолютно рівну конструкцію, яка не допускає ні перекосів, ні «завалів». Результатом стає скорочення часу на кладку, відсутність необхідності в наймі висококваліфікованих, а значить, високооплачуваних мулярів (їх послуги будуть потрібні хіба що на початковому етапі будівництва і при зведенні особливо відповідальних ділянок кладки, так як вивести стіну криво поверх ідеально покладеного першого ряду неможливо, навіть якщо постаратися) і природно випливає звідси економія коштів.

Будинок, побудований з цегли Лего, не вимагає штукатурення фасаду!

Оскільки цеглини Лего кладуть на спеціальний Акриловий клей (волого-і морозостійкі склади для фасадних робіт), відпадає потреба в приготуванні цементного розчину і всі складнощі, пов'язані з його застосуванням: перш за все, суворе витримування товщини шару. Витрата клею при цьому порівняно невеликій (упаковки 5 кг вистачить на укладку 400 цегли, що вийде вдвічі дешевше, ніж при використанні звичайної будівельної суміші), а шви, які заповнюються в подальшому плиткової затіркою, виходять мінімальними. Таким чином, елементи набувають подвійну фіксацію - замкову і клейову (це підвищує міцність «лего-кладки» більш ніж в 1,5 рази в порівнянні з традиційною), але головне - в стінній конструкції відсутні містки холоду, що істотно покращує її теплозахисні властивості.

Стіни, складені з цегли Лего, мають рівні поверхні, а отже, не потребують оштукатурюванні, що є ще однією статтею економії.

Наявність пустот в стінах з цегли Лего слід враховувати при кріпленні до них важких навісних предметів, такими, як батареї опалення. Якщо передбачити їх розташування заздалегідь, проблему можна вирішити за допомогою закладних деталей в кладці

Схема кладки стін з цегли Лего

Кладка ведеться з наскрізним вертикальним і горизонтальним армуванням. Перше реалізується за рахунок металевих або базальтопластікових стрижнів, встановлюваних в якості ребер жорсткості по кутах будівлі, в місцях сполучення стін, по краях прорізів і т. П. Цегла просто нанизують на них, виробляючи обов'язкову перев'язку.

Для горизонтального посилення кладки служать армопоясу, які відливають після бетонування вертикальної арматури. Їх виконують по брусках з опалубних профілем через проектна кількість рядів. Вільні канали, утворені отворами, до пристрою армопояс можуть бути також залиті бетоном для додаткового зміцнення конструкції.

Якщо згідно теплотехнічного розрахунку огороджувальні стіни викладаються в два шари, простір між ними заповнюють утеплювачем, наприклад керамзитом або кам'яної ватою.

Прикладів капітальних будинків з цегли Лего, в силу відносної новизни технології, поки не багато. Але заявлені авторитетними виробниками характеристики матеріалу дають всі підстави вважати, що по надійності і довговічності такі споруди як мінімум не поступаються традиційним кам'яним будівлям

Сучасний будматеріал під назвою «Лего цегла» візуально подібний до деталей дитячого конструктора LEGO. Наявність виступів з одного боку вироби і округлих заглиблень, виїмок з іншого забезпечують швидкість кладки і висока якість з'єднань. Застосуємо матеріал для зведення несучих стін, перегородок, облицювання, викладки опорних стовпів і декоративних колон.

Технічні характеристики цегли Лего

Широке застосування будматеріалу обгрунтовано високою щільністю і зносостійкістю продукції. Лего цеглини підійдуть для проведення оздоблювальних робіт, а також для зведення несучих стін. Володіє дана група цегли наступними характеристиками в залежності від виробника:

  • морозостійкість: не менше 150 циклів;
  • водопоглинання: близько 4-5% (підходить для використання в регіонах з підвищеною вологість повітря і великою кількістю опадів);
  • щільність: 2250 кг / м3;
  • теплопровідність 0,4-0,45 Вт / (м · К);
  • марка міцності: М200 (застосуємо для зведення багатоповерхових приватних будинків або комерційних будівель).

Цеглини Лего по міцності кладки перевершують керамічні аналоги в 1,5 рази. Освічена конструкція мінімально схильна до механічних впливів і надійна в періоди сейсмологічних впливів.

Переваги

Позитивні властивості матеріалу є не єдиним його гідністю. Унікальна форма забезпечує простоту кладки стін або перегородок, якісне з'єднання елементів. До найбільш важливим плюсів використання нового виду цегли відносяться:

  1. Можливість простий прокладки комунікацій всередині пустот.
  2. Низька вартість виробів.
  3. Широкий вибір кольорів (від світло-сірого до насиченого червоного, темно-синього, рожевого або жовтого).
  4. Відсутність необхідності подальшої обробки стін і конструкцій з Лего цегли (володіє гладкою поверхнею або має межі з незначною фактурою).
  5. Незначна вага цегли не вимагає підготовки заглибленого фундаменту (для будівель в 1-3 поверхи).

Привертає матеріал і універсальністю застосування. Підходить як для обробки будівель, так і для викладки декоративних відступів, печей. Може використовуватися для будівництва альтанок, парканів.

Лего-цегла - це особливий продукт, що виготовляється у вигляді цегли з замкової частиною, яка дозволяє зчіплювати ці блоки між собою.

На багатьох з нас слово «лего» навіває теплі, дитячі спогади, пов'язані з довгим і копіткою процесом складання чогось нового з різнокольорових деталей. По суті, лего-цегла - це теж будівельний матеріал, але іграшкою його не назвеш. З англійської мови термін interlocking brick перекладається, як «цеглина з блокуванням».

При виборі того чи іншого будівельного матеріалу, людина керується кількома аспектами. Як правило, це:

  • Ціна. Один з перших питань, які цікавлять власника перед початком будь-яких будівельних робіт: у що мені стане це будівництво? Лего-цегла - цікавий в цьому плані, тому що для його виробництва не потрібні дорогі складові.
  • кількість робочих необхідних для проведення укладання / монтажу та інших дій, пов'язаних з будівельним процесом. Часто застосування складних, високотехнологічних матеріалів вимагають не тільки фізичних витрат, більшої кількості людей, а й спеціальних професійних знань. З огляду на те що монтаж лего-цегли зручний і простий, запрошувати високооплачуваних фахівців немає потреби, з роботою впораються звичайні робочі під керівництвом досвідченого і грамотного керівника.
  • простота укладання. Важлива сама можливість зробити все своїми руками, адже тим самим можна реально заощадити на наймання будівельної бригади і отримати моральне задоволення від власної праці. Розібратися з технологією приготування розчину і етапами укладання досить легко - головне, дотримуватися інструкцій і рекомендацій.