Як обкласти будинок облицювальною цеглою — технологія облицювання будинку цеглою від Brickland (+фото)
Облицювання будинку декоративним цеглою виконує не тільки естетичну, але й практичну функцію. Адже вона захищає кладку від агресивних факторів зовнішнього середовища і тим самим подовжує її довговічність. Більш того, цегляне облицювання посилює зовнішню теплоізоляцію будинку – між цеглинами завжди є трохи незаповненого простору, яке служить своєрідною повітряною подушкою. Це потрібно враховувати перед тим, як обкласти будинок облицювальною цеглою, або ж використовувати спеціальну штукатурку.
Зміст
- Цеглу для облицювання будинку, його види
- Загальні рекомендації по кладці облицювання
- Зміцнення фундаменту
- Етапи роботи
- Поради для отримання кращого результату
- Відео
- Фото
Що стосується ціни, то набагато дешевше було б застосувати мінеральну штукатурку, яка прослужить вам років двадцять. У той час як цегляну облицювання можна назвати вічною, термін її служби необмежений. При цьому використання цегли виправдана також тим, що його не потрібно щороку оновлювати, як штукатурку. Таким чином, початкові витрати згодом окупляться сповна.
Цегла для облицювання будинку, її види
Для зовнішнього облицювання і декорування будівель застосовують в основному три види цегли:
- Гіперпресована,
- Клінкерна,
- Керамічна.
При виробництві гиперпресованного цегли використовують цемент, мармурове борошно і різні види пігментів та пластифікаторів.
Всі компоненти перемішуються і обробляються під дуже високим тиском. При цьому випалу така цегла не підлягає. Якщо обкласти будинок гиперпресованою облицювальною цеглою, то отримаємо наступні переваги:
- Фасад будівлі придбає доглянутий декоративний вигляд,
- За рахунок широкого вибору забарвлення можна пограти з дизайном і створити свій неповторний стиль.
До мінусів можна віднести лише те, що структура даного виду цегли настільки щільна, що не залишає ніякої повітряної прошарку, а значить будівлі буде потрібно додаткове утеплення на зиму.
Інший вид цегли – клінкерна, виробляється з особливого виду глини, обробленої при дуже високій температурі.
Завдяки такому способу обробки, цегла досить вологостійкий і не боїться низьких температур. Підвищені міцнісні характеристики дозволяють використовувати його для оздоблення віконних і дверних прорізів, цокольних поверхів, а також як дорожнє покриття. Наприклад, ним можна викласти під’їзну доріжку до будинку.
Загальні рекомендації по кладці облицювання
Перед тим, як закуповувати цеглу, задумайтеся про її розмір і кількість. Завозити цегла краще відразу всю, таким чином можна контролювати колір виробу. При виборі гіперпресованої цегли, простежте, щоб вона була виготовлена не менше трьох тижнів тому. Тільки після закінчення цього терміну цегла набуває свої міцнісні якості, і відповідно не буде кришитися при кладці.
Облицювання цеглою застосовується не тільки для бетонних і цегляних будівель, але також і для дерев’яних будівель. Деревину будови необхідно обробити антисептичним засобом і залишити повітряні камери, щоб вона «дихала». Так ви уникнете гниття дерева.
Накладаючи шар цегли, стежте, щоб він відставав від основної кладки на пару сантиметрів. Такий підхід забезпечить будинку кращу теплоізоляцію і вентиляцію.
Етапи роботи
Розглянемо докладніше етапи облицювання будинку. Отже, щоб обкласти свій будинок за допомогою облицювальної цегли правильно, необхідно:
· Починати кладку з верхнього рівня цоколя, попередньо провівши вирівнювання поверхні за допомогою рівня. Перед тим, як накладати цементний розчин обов’язково розташуйте цеглини так, як вони будуть покладені в кладку. Можливо, щось доведеться обрізати.
· Роботу краще всього починати з кутів будинку, а саме з укладання кількох цеглин. Періодично натягніть шнур, щоб перевірити чи рівно ви укладаєте цеглини. Використовуйте схил, щоб контролювати ряди по вертикалі.
· Для того щоб проміжки між рядами були однаковими, у вигляді шаблону можна застосовувати металевий прут. Розчин кладуть поверх шаблону, потім укладається цегла, шар вирівнюється кельмою. Зайвий розчин з передньої поверхні цегли зчищають ганчіркою до того, як він засохне. Після того, як прути-шаблони будуть видалені, проводять остаточну очищення поверхонь від розчину.
· Останній ряд, розташований під карнизом, не накладають, для того, щоб забезпечити хорошу вентиляцію.
· Дверні та віконні прорізи викладаються шаром в одну цеглину.
Поради для отримання кращого результату
· Для цегляної облицювання краще всього застосовувати цемент без домішок марок ПЦ 400 або ПЦ 500.
· Розчин слід розводити невеликими порціями, періодично перемішуючи, так він не затвердіє передчасно.
· У розчин не варто додавати присадки, що містять сіль, щоб уникнути появи на стіні білих розлучень.
· Обов’язково періодично перевіряйте, наскільки рівно у вас виходить кладка. Для цього застосовуйте рівні і схили, які допоможуть вчасно виявити відхилення і справити помилки.
Як бачите, немає нічого складного в тому, щоб самостійно обкласти свій будинок облицювальною цеглою.
Відео
У цьому відео представлені поради по облицюванні цеглою:
ФОТО