Вентиляційні коробочки для кладки з облицювальної цегли

Цегла, як матеріал для облицювання будинку - це один з найбільш поширених і популярних фасадних матеріалів в Україні.  Причини, за якими облицювання фасаду цеглою так популярна, криється в наступних перевагах цього матеріалу

  • довговічність (стіна з цегли, якщо дотримуватися рекомендацій, може без особливих проблем прослужити більше п'ятдесяти років);

  • привабливий зовнішній вигляд, який завжди залишається в моді (фасад з цегли це класичний вид облицювального матеріалу, який неподвержен впливам моди);

  • екологічно чистий продукт, який безпечний для людини і навколишнього середовища (керамічна цегла виготовляється тільки з натуральної сировини, шляхом випалу при температурі понад 1000⁰ С).

Яка оптимальна конструкція стіни?

Облицювання будинку цеглою - це не тільки привабливий зовнішній вигляд і довговічність, але і створення надійного захисту для несучих стін. Європейцями давно вже помічено, що облицювальна цегла відмінно поєднувати з тепло-ефективними стіновими блоками з можливістю установки додаткового утеплювача або без нього.

Як правило, це виглядає наступним чином - несуча стіна (керамічний поризований блок або газобетон), наявність або відсутність утеплювача (базальтова вата), повітряний зазор (оптимальна ширина 40 мм.) І облицювальну цеглу. Чому така конструкція стіни дуже популярна в Європі?

Відповідь полягає в наступних причинах:

  • таке поєднання матеріалів дозволяє отримати оптимальні показники по надійності і довговічності;

  • будинок побудований із застосуванням вище зазначених матеріалів, має відмінні показники на тепло і звукоізоляцію, перша характеристика особливо актуальна через стрімке зростання тарифів на опалення, крім того застосування такої системи матеріалів створює хороший мікроклімат всередині будинку, забезпечує прохолоду в спекотні дні - утримує тепло в сильний мороз;

  • наявність в такій конструкції вентиляційного зазору сприяє збільшенню терміну служби облицювальної цегли і несучої стіни, через створення провітрюваної прошарку за допомогою вентиляційних коробочок, яка сприяє підтримці сухого стану облицювальної кладки (атмосферні опади) і утеплювача / чорновий стіни в залежності від конструктиву (точка роси).

Навіщо використовувати вентиляційні коробочки для цегляної кладки?

До речі вентиляційні коробочки для цегли - це дуже важливий елемент в конструктиві вищеописаних стін з використанням вентиляційного зазору. Дуже часто його роль недооцінюється будівельниками і забудовниками. У бажанні заощадити гроші (як правило, мова йде про суму 2000 - 3000 гривень), забудовник вклався в якісний матеріал за підсумком може недоотримати 40% вище перерахованих позитивних характеристик матеріалів.

Вентиляційні елементи для цегли мають важливу роль, яка впливає на наступні матеріали: облицювальну цеглу (утворення висолів на лицьовій поверхні цегли) і утеплювач або основний масив стіни (прибрати утворюється конденсат і забезпечити нормальний мікроклімат всередині приміщення).

Відносно способу установки - тут діють чотири нехитрих правил:

  1. Вентилятори встановлюються в першому ряду облицювальної цегли вертикальний шов з кроком 1 м. Або кожен четвертий шов по периметру будинку. Аналогічна розстановка під свесами даху.

  2. Вентилятори фасаду необхідно встановлювати над вікном і під вікном, з урахуванням збереження кроку 1м.

  3. Якщо фасад будинку має висоту більше шести метрів, додатково необхідно встановлювати один ряд по периметру з кроком 1м.

  4. Можливі конструктивні рішення, де вентиляційний зазор має розриви вигляді плит перекриття або балконних плит. В такому випадку необхідно забезпечити додаткові ряди вентиляторів в тих місцях, де йде розрив вентиляційного зазору. Крок вентиляторів 1 м.

вентиляційні коробочки, облицювання